مقالات تبلیغاتی

HBA آژانس تبلیغاتی

روش های بازاریابی ویروسی و اهداف آن:


کانون تبلیغاتی برتر ایران

از طریق وب: نوشتن در یک وب مبتنی بر قالبی که اطلاعات را به پست الکترونیکی برمی گرداند و برای دریافت کنندگان می فرستد.
از طریق ایمیل: این نوع خیلی معمول است; ارسال پست الکترونیکی مثل جوک ها, نقل قول ها و عکس های توافقی.
دهان به دهان: شایذ سریع ترین شیوه به وجود امده در انتقال باشد. پیام هایی که به سرعت بین کاربران در ایتنرنت منتقل می شود.

اهداف بازاریابی ویروسی:
پراکندن پیام میان مردم به هر تعداد ممکن است,بدون اینکه پولی برای تبلیغات صرف شود. در واقع این نوع بازاریابی مانند ویروس خود را تکثیر می کند و مشتری منتشرکننده ی ان است.
دیجیتال مارکتینگ

متداول ترین روش برای انجام این نوع بازاریابی شبکه ی جهانی اینترنت است که با افزایش تعداد کاربران اینترنت, اهمیت ان روز به روز افزایش بیش تری می یابد. خریداران کالا و خدمات به صورت بر خط دایما در حال توسعه ی شبکه ی خود هستند و بیشتر از گذشته به سایرخریداران برای یادگیری و یا توصیه ی محصولات و خدمات جدید متکی هستند. اغاز یک طرح بازاریابی ویروسی اثربخش,مستلزم ارایه ی یک دلیل یا انگیزه ی قوی به افراد است تا ان ها را تشویق به ارسال پیام و یا تبلیغ مورد نظر به دوستان و اطرافیانشان کند. به طور مثال طنزها و لطیفه ها معمولا خیلی سریع از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا می کند, صرفا به این دلیل که بامزه و خنده هستند. بنابراین کلید موفقیت در نهایت در دست بازاریابان است چرا که ان ها باید با ارایه ی ایده ها و تشویق خلاقانه,انگیزه ی لازم را به افراد برای ارسال پیام مورد نظر به دیگران بدهند. یک ایده ی جالب توجه,به عنوان مشوق می تواند مشتریان را تشویق کند تا برای توصیه ی محصول و یا نام تجاری مورد نظر با هم ارتباط برقرار کنند.
نویسنده: نفیسه احمدیان